Reklama

Reklama

7-latek pobity w ośrodku dla ofiar przemocy domowej

W prokuraturze w Drawsku Pomorskim zakończyło się przesłuchanie 26-letniej matki i jej 39-letniego partnera, którym postawiono zarzut znęcania się nad dziećmi. Do pobicia chłopca miało dojść w specjalistycznym ośrodku dla ofiar przemocy domowej – podał serwis TVN24.

Przypomnijmy, że w 7-letni chłopiec przebywa na oddziale intensywnej terapii, gdzie wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej. Jego stan określa się jako ciężki.

Podejrzanymi o maltretowanie dziecka są 26-letnia matka oraz jej 39-letni partner. Oboje usłyszeli zarzut. W przypadku kobiety mowa jest o spowodowaniu lekkich obrażeń ciała (maksymalna kara do 5 lat więzienia), w przypadku jej konkubenta - o spowodowaniu ciężkich obrażeń (górna granica kary to 10 lat pozbawienia wolności) - informuje TVN24.

Prokuratura pracuje teraz nad wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd ma zająć się tą sprawą najwcześniej we wtorek.

Reklama

Najbardziej bulwersujące w całej sprawie jest fakt, że do znęcania się nad chłopcem oraz jego rodzeństwem miało dojść w specjalistycznym ośrodku dla ofiar przemocy domowej, gdzie od trzech miesięcy przebywała cała rodzina.

Stało się to tuż pod nosem psychologów i prawników, którzy mieli zapewnić im opiekę. Pracownicy ośrodka nie dopatrzyli się u dzieci śladów przemocy - informuje TVN24.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy