Reklama

Reklama

49-letni mężczyzna podpalił się przed sądem w Świdniku

Dramatyczne wydarzenia w Świdniku na Lubelszczyźnie: przed budynkiem tamtejszego sądu podpalił się 49-letni mężczyzna. Z poparzeniami został przewieziony do szpitala, na szczęście - jak wynika z informacji reportera RMF FM Krzysztofa Kota - jego życiu nic nie zagraża.

Policja w Świdniku została zawiadomiona przez świadka, że przed miejscowym sądem podpalił się człowiek. "Policjanci z patrolu, którzy dotarli do niego, dogasili płonącą odzież, którą mężczyzna zdołał z siebie zrzucić, a następnie udzielali mu pierwszej pomocy do czasu przyjazdu karetki pogotowia" - powiedziała asp. Elwira Domaradzka z komendy policji w Świdniku.

Mężczyzna, którym okazał się 49-letni mieszkaniec gminy Wólka, został zabrany do szpitala. "Obrażenia, których doznał nie zagrażają jego życiu" - zaznaczyła policjantka.

Reklama

Policja, pod nadzorem prokuratury, rozpoczęła wyjaśnianie jak doszło do podpalenia i jakimi motywami kierował się mężczyzna. "Wszystkie okoliczności będą badane. Będą przesłuchiwani świadkowie, zabezpieczymy monitoring. Obecnie nic nie możemy powiedzieć o jego motywach, jak przyjechali policjanci, to nic im nie przekazał, nie rozmawiał z nimi" - dodała Domaradzka.

Powołując się na nieoficjalne ustalenia, reporterzy RMF poinformowali, że do tak desperackiego kroku mężczyznę mogło pchnąć niekorzystne dla niego rozstrzygnięcie sądowe.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama