Reklama

Reklama

41 proc. dla PiS. Sondaż Kantar dla TVN24 i "Faktów" TVN

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 41 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu Kantar dla TVN24 i "Faktów" TVN. Chęć oddania głosu na Koalicję Obywatelską zadeklarowało z kolei 27 proc. badanych.

Respondentom zadano następujące pytanie:  "Na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)?".

Chęć oddania głosu na Prawo i Sprawiedliwość, a także koalicjantów - Solidarną Polskę i Porozumienie - zadeklarowało 41 proc. Polaków. 27 proc. opowiedziało się za Koalicją Obywatelską.

Trzecie miejsce w sondażu zajęła Lewica. Na nią zagłosowałoby 12 proc. respondentów.

Konfederacja otrzymała w sondażu Kantar 7 proc. poparcia. Także na 7 proc. może liczyć Polskie Stronnictwo Ludowe wraz z Kukiz’15.

Odpowiedź "Nie wiem/ trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem(-am)" wybrało 3 proc. ankietowanych. Tyle samo odmówiło odpowiedzi na zadane pytanie.

Reklama

Jak czytamy, szacowana frekwencja w wyborach wyniosłaby 59 proc.

Sondaż Kantar dla TVN24 i "Faktów" TVN został przeprowadzony metodą telefoniczną, w dniach 17-18 grudnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie pełnoletnich Polaków.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy