Reklama

Reklama

38-letni Jakub Z. zatrzymany. Akcja "Łowców Cieni"

"Łowcy Cieni" z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali mężczyznę poszukiwanego czterema listami gończymi. Jakub Z. jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, której członkowie fałszowali dowody osobiste, prawa jazdy i karty pobytu dla cudzoziemców. 38-latek został aresztowany.

Nadkomisarz Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji poinformowała, że funkcjonariusze z grupy tzw. Łowców Cieni ustalili miejsce pobytu poszukiwanego listami gończymi Jakuba Z. Mężczyzna został namierzony w wynajmowanym mieszkaniu w Gdańsku.

- Podczas zatrzymania podejrzany nie stawiał oporu. Widać było, że jest bardzo zaskoczony sytuacją. Nie spodziewał się zatrzymania, przebywając tak daleko od swojego miejsca zameldowania - podała Jurkiewicz.

Fałszowali dokumenty

Jakub Z. poszukiwany był czterema listami gończymi. Dwa wydały za nim sądy w Warszawie oraz w Busku-Zdroju, a kolejne dwa prokuratury w Białymstoku oraz Radomiu.

Reklama

Jak podała Jurkiewicz, CBŚP z Radomia i prokuratura w Białymstoku poszukiwały go za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie na ogromną skalę fałszowali dowody osobiste i prawa jazdy różnych krajów, karty pobytu cudzoziemców, świadectwa kwalifikacji, zezwolenia, zaświadczenia o nabyciu konkretnych uprawnień oraz innych dokumentów.

Przestępcy działali "na zamówienie" nie tylko w Europie, ale też w Ameryce Północnej. Swoje usługi oferowali na znanych stronach internetowych, oferując wspomniane dokumenty jako tzw. "dokumenty kolekcjonerskie".

Kolejna taka akcja

38-latek został doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie przedstawiono mu zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz podrabiania dokumentów. Jakub Z. usłyszał także zarzut wyprania blisko 1,7 mln zł uzyskanych z przestępczej działalności. Mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Białymstoku został tymczasowo aresztowany.

Nadkomisarz Jurkiewicz poinformowała, że zatrzymanie Jakuba Z. jest kolejnym dokonanym w tej sprawie. Poprzednia realizacja miała miejsce w czerwcu br. i wzięło w niej udział blisko 80 policjantów. Zatrzymano wówczas pięć osób, z czego dwie zostały aresztowane.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy