Reklama

Reklama

300 mobilnych ołtarzy dla wojska. Ogłoszono przetarg

2. Regionalna Baza Logistyczna z Rembertowa ogłosiła przetarg na dostawę 300 kompletów mobilnych ołtarzy polowych z wyposażeniem. Do końca 2021 roku żołnierze chcą zakupić 40 kompletów, a w 2022 - 260. W skład jednego kompletu wchodzi m.in. kielich mszalny, patena, krzyż ołtarzowy i para butelek na wino i wodę.

Termin składania ofert w przetargu wyznaczono na 25 października bieżącego roku. Jednym z warunków jest dostarczenie zamówienia do siedziby 2. Regionalnej Bazy Logistycznej przy ul. Marsa w Warszawie.

Jednostka chce zakupić 300 zestawów sprzętu liturgicznego. W zamówieniu określono, co dokładnie ma wchodzić w skład pełnego kompletu. Są to: kielich mszalny, patena na kielich, puszka tzw. polowa / głęboka patena, krzyż ołtarzowy, dwa świeczniki ołtarzowe, cztery świece parafinowe, dwa klosze szklane bezbarwne, butelki na wino i wodę (po dwa komplety - duże i małe), naczynie na komunikanty, naczynie na hostie, pulpit ołtarzowy, dwa kropidła, naczynia na oleje, obrus ołtarzowy, alba kapłańska, dwa komplety bielizny kielichowej, dwie stuły, w tym jedna w kolorze moro, oraz walizka wraz z rozkładanym stolikiem ołtarzowym i wykończeniem wnętrza.

Laserowy grawer na walizce

Reklama

Każdy z elementów został też szczegółowo opisany. Kielich mszalny ma być wykonany z blachy mosiężnej, polerowany i niklowany na zewnątrz jak i w środku. Podobnie patena na kielich i puszka. Krzyż ołtarzowy ma być natomiast wykonany ze stali nierdzewnej o wysokości 260 mm z wizerunkiem Jezusa o wysokości 80 mm. Walizka musi mieć grawerowane laserowo logo Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Do opisów dołączono też przykładowe zdjęcia przedmiotów. 


Jak podano w ogłoszeniu o zamówieniu, postępowanie toczy się w procedurze otwartej i przyspieszonej. Do końca 2021 roku żołnierze chcą zakupić 40 kompletów, a w 2022 - 260. W związku z tym, cena nie jest dla żołnierzy jedynym kryterium wyboru dostawcy. Ważny jest także czas realizacji zamówienia. 

Czytaj także: Mariusz Błaszczak ogłasza zmiany w rekrutacji do Wojska Polskiego

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje