Reklama

300 mln euro dla Polski na dozbrajanie. Morawiecki zapowiada

"Wkrótce otrzymamy rekompensatę ok. 300 milionów euro, a Polska będzie największym beneficjentem unijnego funduszu na dozbrajanie" - podkreślił w mediach społecznościowych Mateusz Morawiecki. Premier zaznaczył, że w miejsce broni przekazanej Ukrainie będzie można kupić "nowocześniejszą broń oraz inwestować w polski przemysł zbrojeniowy". W poniedziałek Morawiecki ma złożyć wizytę w Zakładach Metalowych DEZAMET S.A.

Premier napisał w mediach społecznościowych, że w poniedziałek wraz z wicepremierem i szefem MON Mariuszem Błaszczakiem oraz komisarzem UE ds. rynku wewnętrznego Thierrym Bretonem odwiedzi Zakłady Metalowe DEZAMET S.A., należące do Grupy Kapitałowej Polska Grupa Zbrojeniowa SA.

"Ta wizyta to potwierdzenie ustaleń zakończonego w piątek szczytu Council of the European Union" - dodał Morawiecki.

300 mln euro dla Polski. Mateusz Morawiecki zapowiada

"Wkrótce otrzymamy rekompensatę w wysokości około 300 milionów euro, a Polska będzie największym beneficjentem unijnego funduszu na dozbrajanie. W miejsce broni przekazanej Ukrainie będziemy mogli kupić nowocześniejszą broń, amunicję, a także tworzyć nowe linie technologiczne i inwestować w polski przemysł zbrojeniowy!" - podkreślił szef rządu.

Reklama

W ubiegły piątek, po zakończeniu szczytu Rady Europejskiej, Morawiecki poinformował, że Polska otrzyma rekompensatę od UE za broń przekazaną Ukrainie. Jak przekazał, do Świąt Wielkanocnych do Polski trafi do 300 mln euro rekompensaty, a w kolejnych miesiącach dodatkowe 500-600 mln euro. 

Czytaj też: Dentysta na NFZ. Jakie zabiegi przysługują ci za darmo?

Najszczęśliwszy kraj do życia leży niedaleko Polski. W czym tkwi sekret?

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Morawiecki | fundusze unijne | broń

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy