Reklama

Reklama

27-letnia Diana cierpi na rzadką chorobę. Na operację potrzeba ponad miliona złotych

– Od kilku lat każdy krok wiąże się dla mnie z bólem. Muszę poruszać się na wózku, a samodzielne wyjście z domu to marzenie, które pozostaje poza zasięgiem – mówi 27-letnia Diana Niebylska. Mieszkanka niewielkiej miejscowości Laskowa w powiecie limanowskim urodziła się z wyjątkowo rzadką chorobą genetyczną, zmaga się z nią zaledwie kilka osób na całym świecie.

Czasami wyjątkowość nie oznacza niczego dobrego. Diana Niebylska urodziła się z dysostozą przynasadową typu Jansena. Tę niezwykle rzadką chorobę zdiagnozowano u zaledwie sześciu osób na całym świecie. Objawia się deformacją i krzywizną kończyn.

POMÓŻ DIANIE ZEBRAĆ PIENIĄDZE NA OPERACJĘ. ZBIÓRKA RUSZYŁA

- Mam zdeformowane kości, szczególnie w okolicach stawów, krzywizna dotknęła głównie moich kolan, kostek i stawów biodrowych - opisuje na stronie Fundacji Siepomaga. - Zdeformowane mam też ręce. Największym jednak problemem są dla mnie nogi.

Reklama

To właśnie krzywizna obydwu nóg sprawia, że Diana nie może się samodzielnie poruszać. Każdy krok sprawia jej ogromny ból, musi więc liczyć na pomoc niemłodych już rodziców. Po domu Diana jest jeszcze w stanie małymi kroczkami przechodzić z miejsca na miejsce. Jeśli chce wyjść na zewnątrz, potrzebuje wózka inwalidzkiego. A będzie jeszcze gorzej - choroba postępuje, jeśli więc Diana nie zostanie poddana operacji, wkrótce całkowicie straci zdolność chodzenia. Jedyną szansą na samodzielność jest operacja przeprowadzona przez lekarza zza oceanu.

W 2012 roku Diana przeszła w Polsce operację kręgosłupa, który również uległ deformacji. Udało się go ustabilizować, niestety nikt w naszym kraju nie chciał się podjąć operacji nóg. Jedyną osobą, która może w tej chwili pomóc dziewczynie, jest światowej sławy kanadyjski specjalista dr Paley. Leczenie oczywiście wiąże się z ogromnymi kosztami, które znacznie przekraczają możliwości finansowe dziewczyny z Laskowej - Diana potrzebuje ponad 1,2 mln zł.

Jeśli operacja dojdzie do skutku, nogi 27-latki zostaną wyprostowane, a dziewczyna spełni swoje największe w życiu marzenie - w końcu będzie mogła poruszać się samodzielnie i bez bólu. Diana liczy na naszą pomoc, wierzy, że pieniądze uda się zebrać i dzięki nam będzie mogła stanąć, jak sama mówi: "na lepsze nogi".

Zbiórkę pieniędzy na leczenie prowadzi Fundacja Siepomaga pod tym linkiem. Dodatkowo przyjaciele dziewczyny koordynują licytacje w mediach społecznościowych.

Pomóżmy Dianie odzyskać samodzielność. Liczy się każda złotówka.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy