Reklama

179 żołnierzy rezerwy otrzymało pierwszy stopień oficerski

Na pl. Piłsudskiego w Warszawie odbywa się w sobotę uroczysta promocja 179 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski. - Życzę wam, aby ten awans był zapamiętany i traktowany jako zobowiązanie do służby Rzeczypospolitej - powiedział szef MON Tomasz Siemoniak.

Uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza, w której uczestniczy prezydent Bronisław Komorowski, jest pierwszą tak dużą promocją oficerską rezerwistów od wielu lat. Wśród mianowanych na stopień podporucznika lub podporucznika marynarki podchorążych rezerwy jest 30 kobiet i 21 księży.

- Życzę wszelkich sukcesów w stanie oficerskim. Ta promocja dla Polaka oznacza coś szczególnego. Wiąże się z historią pasowania na rycerza. Bardzo doceniamy tych dzielnych 179 rezerwistów, którzy spełniają dzisiaj swoje aspiracje, swoje marzenie i zostaną oficerami - powiedział Siemoniak.

Reklama

- Życzę wam, aby ten awans był zapamiętany, ale też żeby był traktowany jako zobowiązanie do służby Rzeczypospolitej - zwrócił się do młodych oficerów.

Stopień podporucznika przysługuje podchorążym po odbyciu określonej liczby ćwiczeń i wcześniejszym zdaniu egzaminu oficerskiego. Nowi podporucznicy reprezentują różne specjalności i rodzaje sił zbrojnych. Z awansem wiąże się otrzymanie przydziałów na nowe, oficerskie stanowiska na wypadek mobilizacji.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy