Reklama

Reklama

17 osób oskarżonych ws. gangu sutenerów

17 osób zostało oskarżonych w sprawie działania zorganizowanej grupy przestępczej, czerpiącej korzyści z nierządu. Grupa miała działać przez ponad 10 lat na terenie Wielkopolski, wysyłała też kobiety do Niemiec i Danii.

Oskarżonym grożą kary do 10 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu przesłała do Sądu Okręgowego w Koninie.

Jak poinformowała we wtorek PAP prokurator Hanna Grzeszczyk, członkowie grupy mieli nakłaniać inne osoby do popełniania prostytucji, oraz czerpać z tego procederu korzyści majątkowe.

Według prokuratury, oskarżeni zajmowali się też stosowaniem przemocy i gróźb bezprawnych w celu wymuszenia zwrotu wierzytelności, oraz fałszowaniem dokumentów.

"Sposób działania grupy był brutalny i bezwzględny. Każda z kobiet, która była winna szefom grupy pieniądze, pożyczała je na bardzo wysoki procent. Gdy nie była w stanie ich oddać, była nakłaniana do prostytucji, by odpracować dług" - poinformowała Grzeszczyk.

Reklama

Według ustaleń śledczych, grupa działała na terenie Koła i okolic od 2003 do 2014 roku. Kobiety wysyłane były też do domów publicznych na terenie Danii i Niemiec. 

Zatrzymania w tej sprawie rozpoczęły się w styczniu ub. roku. Podejrzanych z terenu wielkopolski ujmowali funkcjonariusze CBŚ z udziałem policyjnych antyterrorystów. W trakcie prowadzonych przeszukań zabezpieczono majątek o wysokiej wartości.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy