Reklama

Reklama

1645 wniosków o dofinansowanie dróg powiatowych i gminnych

Do 16 urzędów wojewódzkich wpłynęło 1645 wniosków na ponad 1,7 mld zł na dofinansowanie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej – poinformował w środę resort infrastruktury i budownictwa.

Jak poinformował resort w komunikacie zakończyła się procedura naboru wniosków o dofinansowanie i rozpoczęła realizacja I edycji Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Program ma na celu udzielanie jednostkom samorządu terytorialnego dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie zadań własnych w zakresie budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i gminnych. Na bieżący rok na ten cel przeznaczono 800 mln zł, co pozwoli na dofinansowanie 492 zadań na drogach powiatowych i gminnych.

Reklama

"Cieszy skala zainteresowania samorządów udziałem w Programie, bo pokazuje to, że władze lokalne chcą zapewnić mieszkańcom nowoczesną infrastrukturę drogową. Dzięki wsparciu finansowemu rządu powstaną bardzo potrzebne i oczekiwane inwestycje, które pozwolą na wygodniejszy i bezpieczniejszy dojazd do pracy czy do szkoły" - stwierdził cytowany w komunikacie minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Jak podano w komunikacie, ministerstwo infrastruktury i budownictwa przekazuje na bieżąco do resortu finansów składane przez wojewodów wnioski o uruchomienie środków z rezerwy celowej budżetu państwa na realizację Programu. "Resort finansów już wydał pierwsze decyzje o uruchomieniu środków. Na tej podstawie wojewodowie rozpoczęli etap podpisywania umów o dofinansowanie dla zadań znajdujących się na najwyższych pozycjach list rankingowych, zatwierdzonych przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa 19 stycznia 2016 r." - napisano w komunikacie.

Strategicznym celem Programu jest poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu i efektywności sektora transportowego oraz zwiększenie dostępności transportowej przez tworzenie spójnej, zrównoważonej i przyjaznej użytkownikowi sieci drogowej w wymiarze lokalnym.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy