Reklama

16-letni Polak nominowany do dziecięcego Nobla

16-letni Tymon Radzik, doradca minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, został nominowany do Międzynarodowej Dziecięcej Nagrody Pokoju 2017. Znalazł się w gronie trojga dzieci z całego świata, które powalczą o dziecięcego Nobla.

Tymon Radzik działa na rzecz zapewnienia dzieciom prawa dostępu do informacji publicznej. Od kilku miesięcy pełni również rolę doradcy minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej.

16-latek został zgłoszony do nagrody przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, który wcześniej wielokrotnie wspierał gimnazjalistę w jego działaniach na rzecz zapewnienia obecności dzieci w debacie publicznej. 

Polak znalazł się w gronie trojga dzieci z całego świata, które nominowano do dziecięcego Nobla. Oprócz niego o nagrodę powalczą również Mohamad Al Jounde z Syrii oraz Faya Hasian z Indonezji. Syryjczyk został nominowany za aktywność na rzecz dzieci-uchodźców oraz edukacji, a Indonezyjka za zaangażowanie w walkę z handlem dziećmi.

Reklama

Laureat Międzynarodowej Dziecięcej Nagrody Pokoju 2017 zostanie ogłoszony 4 grudnia w Hadze. Dziecięcy Nobel przyznawany jest co roku dziecku, które odważnie walczy o prawa najmłodszych. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy