Reklama

Reklama

11 sierpnia 2017: Fakty dnia

Prezentujemy podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia w kraju i na świecie.

Donald Trump ostrzega Koreę Północną

"Militarne rozwiązania są już w pełni gotowe (...), jeśli Korea Północna zachowałaby się niemądrze. Mam nadzieję, że Kim Dzong Un znajdzie inną drogę" - napisał Donald Trump na Twitterze.

Już wcześniej Donald Trump groził, że Koreę Płn. może spotkać "ogień i gniew, jakiego świat nie widział" ze strony USA.

Czytaj więcej na ten temat

Guam przygotowuje się na atak

W związku z groźbą północnokoreańskiego ataku rakietowego władze stanowiącej terytorium USA wyspy Guam wydały instrukcję, jak 160 tys. jej mieszkańców ma się na to przygotować.

Czytaj więcej na ten temat

Reklama

Ryś Szyszki pod lupą prokuratury

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie wyprawionej skóry rysia, która znajduje się w posiadłości ministra środowiska Jana Szyszki w Tucznie.

Czytaj więcej na ten temat

Przełom w kryzysie migracyjnym?

Jak donosi "The Guardian", dzięki działaniom libijskiej marynarki oraz specjalnych łodzi finansowanych przez UE i państwo włoskie liczba nielegalnych imigrantów przybywających do Włoch z libijskich wybrzeży została znacząco ograniczona. Według udostępnionych danych, w lipcu 2016 roku było ich 23 524. W bieżącym roku liczba ta wyniosła 11 459 ludzi.

Czytaj więcej na ten temat

Czołowe zderzenie pociągów w Egipcie

36 osób zginęło, a ponad sto odniosło obrażenia w katastrofie kolejowej, do której doszło w Aleksandrii na północy Egiptu. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

Czytaj więcej na ten temat

Reklama

Reklama

Reklama