Reklama

10 pytań do Donalda Tuska. PiS zwołał konferencję

W piątek 20 stycznia rzecznik Prawa i Sprawiedliwości zwołał specjalną konferencję prasową. Na spotkaniu z mediami padło 10 pytań do Donalda Tuska. Te dotyczyły m.in. śledztwa Smoleńskiego, likwidacji jednostek Wojska Polskiego na wschodzie kraju oraz braku inicjatywy zablokowania budowy gazociągu Nord Stream. Rafał Bochenek mówił też o "jedności" i "sile" Zjednozonej Prawicy.

Oprócz Rafała Bochenka w konferencji PiS uczestniczyli także Tomasz Poręba oraz Jacek Saryusz-Wolski.

To europosłowie z ramienia PiS zaprezentowali 10 pytań do szefa PO, byłego premiera rządu PO-PSL w latach 2007-2014 Donalda Tuska.

10 pytań do Donalda Tuska

  • Dlaczego zrezygnował Pan z instalacji amerykańskiej tarczy antyrakietowej w latach 2008-2009?
  • Dlaczego w roku 2010 kierowany przez Pana rząd PO-PSL umorzył 1 mld 200 mln złotych rosyjskiej spółce Gazprom?
  • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL zaakceptował umowę gazową z Gazpromem do 2037 roku całkowicie uzależniając Polskę od rosyjskiej energii?
  • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nie zablokował powstania gazociągu Nord Stream, a blokował Baltic Pipe?
  • Dlaczego kierowany przez Pana rząd chciał sprzedać rafinerię Możejki Rosjanom?
  • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL chciał sprzedać grupę Lotos Rosjanom?
  • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL nigdy nie osiągnął progu finansowania Wojska Polskiego na poziomie zapisanym w ustawie budżetowej, czyli 2 proc. PKB, w latach 2008-2013? 
  • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL likwidował jednostki wojskowe na wschodzie?
  • Dlaczego kierowany przez Pana rząd PO-PSL dopuścił do udostępnienia danych białoruskich opozycjonistów narażając ich na kolonię karną i konfiskatę mienia?
  • Dlaczego oddał Pan śledztwo smoleńskie w ręce Rosjan?

EuroposełPiS Tomasz Poręba podkreślił, że są to pytania nie tylko o przeszłość, ale o to, jak wyglądała polityka zagraniczna, energetyczna, militarna, wojskowa rządu Donalda Tuska. - Liczymy, że Donald Tusk znajdzie odwagę, nie schowa głowy w piasek i na te pytania nam odpowie - dodał. 

Co ze Zjednoczoną Prawicą? Bochenek: W kluczowych sprawach się zgadzamy

Z kolei rzecznik Prawa i Sprawiedliwości pytany był czy PiS pójdzie do wyborów razem z Solidarną Polską i co, jeśli SP podejmie decyzję o samodzielnym starcie. - Zawsze podkreślam, że siła Zjednoczonej Prawicy tkwi w jedności i wierzę, że cały czas będziemy razem pracowali - odpowiedział Rafał Bochenek.

Reklama

- To, że czasami pojawia się dyskusja w pewnych obszarach, to zawsze oczywiście ona jest kształcąca. Wiele się też uczymy o sobie, bo wszyscy doskonale wiemy, że będąc w dwóch różnych ugrupowaniach możemy mieć różne spojrzenia na pewne sprawy. Ale najważniejsze jest to, że w tych kluczowych sprawach się zgadzamy i na przestrzeni ostatnich siedmiu lat udało nam się przeprowadzić szereg bardzo ważnych reform, dobrych rozwiązań dla naszych obywateli - stwierdził rzecznik PiS.

Proszony o komentarz do doniesień, że prawdopodobnie nie będzie wspólnej listy opozycji, Bochenek ocenił, że jeżeli chodzi o opozycję, to wszystko jest "bardzo chimeryczne". - Ponieważ raz mówią, że pójdą razem, innym razem, że nie. Jeszcze kolejnego dnia, kiedy się obudzimy, okazuje się, że się kłócą. Innego dnia się znowu godzą, spotykają na wspólnych spotkaniach - wskazał.

- Wszystko widać, jak na dłoni, jak ta nasza dzisiejsza opozycja jest rozchwiana, bez żadnego programu, bez żadnej spójnej wizji, jeżeli chodzi o to, co chcą zrobić dla naszych rodaków i zajmują się sami sobą - podkreślił rzecznik PiS

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Donald Tusk | Rafał Bochenek | Prawo i Sprawiedliwość

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy