Francja: Minister zdrowia o stosowaniu leków przeciwzapalnych
Niektóre leki przeciwzapalne mogą być "czynnikiem nasilającym infekcję" w przypadku COVID-19 – napisał na Twitterze francuski minister zdrowia Olivier Veran. Zalecił stosowane środków zawierających paracetamol.

"Przyjmowanie leków przeciwzapalnych (ibuprofen, kortyzon) może być czynnikiem pogarszającym przebieg infekcji" - napisał na Twitterze Veran. W przypadku występowania gorączki zalecił stosowanie środków z paracetamolem oraz konsultację z lekarzem.
Głos w sprawie zabrał również dyrektor w ministerstwie zdrowia Jerome Salomon. Poinformował w mediach społecznościowych, że zgłaszane są niepożądane skutki, związane ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych u pacjentów z COVID-19.
Podane informacje opierają się na razie wyłącznie na obserwacjach przeprowadzonych u pacjentów przyjętych na intensywną terapię we francuskich szpitalach. Lekarze zauważyli, że zwłaszcza młodzi pacjenci - często sami się lecząc wcześniej - stosują duże ilości leków przeciwzapalnych.







