Reklama

Reklama

Niemcy: Rusza proces 95-letniego SS-mana z Auschwitz

Przed sądem w Neubrandeburg w Niemczech ma dziś ruszyć proces byłego SS-mana z niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau. 95-letni Hubert Z. oskarżony jest o pomocnictwo w zamordowaniu co najmniej 3681 osób.

Proces byłego esesmana miał rozpocząć się pod koniec lutego. Mężczyzna nie pojawił się w sądzie, zasłaniając się złym stanem zdrowia, dlatego rozprawę odroczono na dziś.

Nie wiadomo, czy proces faktycznie ruszy. Obrońcy oskarżonego twierdzą, że mężczyzna jest zbyt chory, by stanąć przed sądem.

Hubert Z. służył w Auschwitz od 15 sierpnia do 14 września 1944 roku jako sanitariusz. W 1948 roku został już skazany przez polski sąd na trzy lata więzienia za przynależność do SS. Mężczyzna odbył karę.

To kolejny proces przeciwko byłemu członkowi obozowego personelu Auschwitz. W lipcu ubiegłego roku na cztery lata więzienia skazano innego SS-mana, 94-letniego Oskara Groeninga.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy