Reklama

Reklama

​"BohaterON - włącz historię". Wyślij kartkę i pomóż bohaterom Powstania Warszawskiego

Pomoc finansowa dla powstańców warszawskich w trudnym czasie epidemii to główny cel kolejnej edycji akcji "BohaterON - włącz historię". Akcja rozpocznie się 1 sierpnia - w dniu 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach akcji po raz piąty każdy, kto chce uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego, będzie mógł do nich wysłać kartkę.

- Podjęliśmy decyzję o zmianie formuły wysyłki kartek do Powstańców. Tradycyjne kartki nadal będą wykonywane przez dzieci w szpitalach, zaś uczniowie wykonają specjalne pamiętniki - jednak wszyscy inni będą to mogli zrobić jedynie online. Za pośrednictwem naszej strony internetowej będzie można wysłać kilka słów do bohaterów Powstania Warszawskiego. Stworzyliśmy wzory płatnych kartek do wyboru, będą dostępne na BohaterON.pl. Zdecydowaliśmy się na taką zmianę, ponieważ zamierzamy przeznaczyć jeszcze większą część środków na wsparcie materialne Powstańców i realizację ich indywidualnych potrzeb. Od ponad czterech lat zabiegamy nie tylko o pamięć, ale również pomagamy naszym Bohaterom i wiemy, jak bardzo taka pomoc jest dla nich ważna - wyjaśnia Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka akcji "BohaterON - włącz historię".

Reklama

Wysłane w ten sposób kartki zostaną wydrukowane i po zakończeniu akcji przekazane adresatom w formie tradycyjnej. Akcja wysyłania kartek potrwa od 1 sierpnia do 2 października - dnia, w którym 76 lat temu zakończyło się Powstanie Warszawskie.

Nagrody BohaterON

W tegorocznej akcji promowana jest ustanowiona w ubiegłym roku nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich. 

Po zakończeniu ubiegłorocznej gali finałowej nagrody, która odbyła się w Teatrze Narodowym - BohaterONy nazwane zostały przez uczestników wydarzenia "polskimi historycznymi Oskarami".

- Chcemy wspólnie docenić tych, którzy podtrzymują pamięć o historii Polski: społeczników, pasjonatów - wszystkich, którzy swoim zapałem i kreatywnością sprawiają, że historia jest dla nas ciekawsza, bliższa. Zachęcamy innych, aby tak jak my opowiadali naszą historię zanim inni zrobią to za nas - tłumaczy Agnieszka Łesiuk-Krajewska.

Michał Dobrołowicz 

Opracowanie: Adam Zygiel

Czytaj na stronie RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy