Reklama

Reklama

Kosztowne obchody amerykańskiego święta

127 milionów Amerykanów przyznaje, że będzie obchodzić tegoroczny Dzień Świętego Patryka. Tak wynika z dorocznego badania przeprowadzanego przez Krajową Federację Sprzedawców Detalicznych. Szacuje ona, że suma wydatków na obchody wyniesie ok. 4,6 mld dolarów.

To nieco mniej niż w zeszłym roku, kiedy wydano 4,8 mld. W ubiegłym roku wydano tyle, ponieważ aż 1/3 Amerykanów świętowała poza domem - w barze lub restauracji.

W tym roku wydatki będą mniejsze, ponieważ mniej osób pójdzie do lokalu. Popularniejsze będą odwiedziny u znajomych, bądź kolacje wyprawiane we własnym domu.

Częściowo może to być kwestia kiepskiej pogody w wielu regionach kraju. Sprzedawcy zwracają też uwagę, że niższe ceny paliw nie przełożyły się na wzrost wydatków w innych segmentach. Co więcej, wydatki są niższe, gdy święto wypada w środku tygodnia, tak jak w tym roku.

Reklama

Jakby nie było, w Dniu Świętego Patryka najwięcej wydają ludzie w wieku 25-34 lata. Wydają przeciętnie 42 dolary.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy