Reklama

Reklama

​Zuzanna Rudzińska-Bluszcz na sejmowej podłodze. Zdjęcie wywołało lawinę komentarzy

Kandydatka na rzecznika praw obywatelskich Zuzanna Rudzińska-Bluszcz opublikowała w czwartek (17 września) na Twitterze nietypowe zdjęcie z Sejmu.

Na zdjęciu widzimy, jak Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, siedząc na sejmowej podłodze, oczekiwała na informację, czy Sejm będzie głosował nad jej kandydaturą. Ostatecznie do głosowania nie doszło.

"Godz. 21:15, Sejm RP. Jedyna kandydatka na RPO. Czekamy na jakiekolwiek oficjalne informacje czy dziś odbywa się głosowanie dot. wyboru Rzecznika" - napisała Rudzińska-Bluszcz.

Zdjęcie wywołało lawinę komentarzy, również wśród polityków.

"Szanowna Pani, nie ma mnie w tej chwili w Sejmie ale jeśli nikt ze zgłaszających Pani kandydaturę posłów Lewicy czy KO nie zaproponował Pani krzesła to chętnie zdalnie załatwię" - odpisał Stanisław Tyszka z Kukiz'15.

Reklama

"To jest po prostu upadek państwa... próbowałem wyprowadzić kandydatkę na galerię sejmową. Na próżno. Bez względu na to, kto byłby kandydatem, każdemu należy się szacunek. Smutne..." - napisał z kolei Krzysztof Śmiszek z Lewicy.

Wcześniej tego dnia sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka negatywnie zaopiniowała wniosek o powołanie Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na stanowisko rzecznika praw obywatelskich. Rudzińska-Bluszcz jest jedyną kandydatką na tę funkcję.

Kandydatury na następcę Adama Bodnara posłowie mogli zgłaszać do 10 sierpnia. Kluby Koalicji Obywatelskiej i Lewicy zgłosiły w Sejmie mec. Zuzannę Rudzińską-Bluszcz, wspieraną także przez blisko 700 organizacji społecznych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy