Reklama

Reklama

"Z Twoich podatków". Akcja Ministerstwa Finansów pod ostrzałem internautów

Z pewnością nie na taki odzew liczyło Ministerstwo Finansów, inaugurując akcję "Z Twoich podatków". Internauci prześcigają się w koncepcjach dotyczących wykorzystywania publicznych środków. W ich odpowiedziach pojawiają się m.in. postacie ojca Tadeusza Rydzyka czy prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Akcję edukacyjną "Z Twoich podatków" zainaugurował minister finansów Tadeusz Kościński. Za cel obrano pokazanie, jak służą społeczeństwu środki zebrane z podatków.

- To dochody podatkowe zabezpieczają działanie szkół, szpitali, budowę nowych dróg, mostów, stadionów, placów zabaw, ośrodków sportu i kultury. Tym samym dzięki podatkom wszyscy możemy korzystać z dóbr i usług publicznych, a Polska jest bezpieczna. Płacenie podatków to inwestycja w rozwój naszego kraju - wskazywał szef MF.

Całej akcji towarzyszy konkurs. "Nakręć krótki film o miejscu, które powstało z naszych wspólnych środków, czyli podatków. Rozejrzyj się dookoła, znajdź inspirację i prześlij film" - zachęca resort finansów. 

Reklama

I tę inspirację internauci znaleźli. 

TVP, Kuchciński, Rydzyk, ale nie tylko

Stowarzyszenia Niskie Składki wymienia miliardy dla TVP czy fundację o. Rydzyka. Przypomina też "Kuchciński travel". 

Jest też odezw polityków. Swój głos "oddała" m.in. posłanka KO Katarzyna Lubnauer czy Konrad Berkowicz z Konfederacji. 

Na co również idą nasze podatki? W odpowiedziach pada, że na "nowoczesną armię". 

Wymienia się też funkcjonariuszy stacjonujących przed domem Jarosława Kaczyńskiego.

Nie zabrakło również odniesienia do wyborów, które miały się odbyć 10 maja.

A pamiętacie "ławki niepodległości"?

Odpowiedzi jest jednak znacznie więcej. Na Twitterze hasztag #ZTwoichPodatkow od poniedziałku (21 września) jest jednym z najpopularniejszych w Polsce.

Reklama

Reklama

Reklama