Reklama

Reklama

​Warszawscy urzędnicy grają w gorącego kartofla na Facebooku

To nie fejk. Warszawskie urzędy naprawdę rozmawiały ze sobą za pośrednictwem Facebooka. I dostarczyły całkiem niezłej rozrywki.

Mieszkaniec Warszawy, a wraz z nim tysiące użytkowników, na własne oczy mogli zobaczyć, na czym polega klasyczna, urzędnicza spychologia.

Obywatel poskarżył się na trawę zarastającą ulicę Bukowińską.

"Na wysokości skrzyżowania z Pejzażową [jadąc rowerem] trzeba się mocno kulić i schylać, żeby nie dostać gałęzią" - mogliśmy przeczytać.

Mieszkaniec zaapelował do pełnomocnika prezydenta Warszawy ds. ruchu rowerowego o interwencję.

No i się zaczęło.

Pełnomocnik prezydenta (na Facebooku) przekazał sprawę Zarządowi Oczyszczania Miasta Warszawa, ten przekierował ją do Urzędu Dzielnicy Mokotów, który z kolei zwrócił ją Zarządowi Oczyszczania Miasta Warszawa, który jednakowoż zaprotestował, gdyż "przekazanie terenów zieleni jeszcze nie miało miejsca". Uff...

Reklama

Ta publiczna wymiana korespondencji zdenerwowała wiceprezydenta Jarosława Jóźwiaka.

"To niedopuszczalne, pozostaje mi przeprosić w imieniu miasta. Osobiście zajmuję się sprawą (...). Problem zostanie rozwiązany" - napisał w tym samym wątku.

I rzeczywiście, trawa w końcu została skoszona. 

Użytkownicy Facebooka żartują, że petent przynajmniej nie musiał biegać od okienka do okienka, by usłyszeć to, co urzędnicy pisali sobie na Facebooku. I jak tu nie kochać cyfryzacji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy