Reklama

"Uważajcie, by nie być dobrymi na pokaz". Wiceminister poucza Ziobrę?

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk zamieścił na Twitterze dość nietypowy wpis. Trudno nie dostrzec w nim odniesienia do gestu ministra Ziobry, który w świetle reporterskich fleszy poinformował, że będzie przekazywał należne jego rodzinie pieniądze z programu 500 Plus na rzecz niepełnosprawnego siedmiolatka ze Stąporkowa.

Zbigniew Ziobro poinformował w poniedziałek na konferencji w Stąporkowie, że wspólnie z żoną zdecydowali na przekazanie należnych im z tytułu programu 500 Plus środków dla rodziny, która bardziej potrzebuje tych pieniędzy, kierując się zasadą "darmo otrzymaliście, darmo dawajcie".

"Mamy radość cieszenia się zdrowymi dziećmi i jesteśmy ludźmi, którzy nieźle zarabiają" - zaznaczył minister. Tymczasem, jak zauważył w Polsce nie brakuje rodzin, którym pieniądze są niezwykle potrzebne, m.in. z powodu choroby dziecka.

Reklama

Ziobro zaapelował do Polaków, których status majątkowy na to pozwala, którzy mają zdrowe dzieci i którzy otrzymują pomoc rządową "by w ramach szlachetnego gestu znaleźli wokół siebie bardziej potrzebujących, którym można pomóc i mieć z tego satysfakcję" - zachęcał.

Ten gest nie umknął uwadze wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej, trudno nie dostrzec aluzji w zamieszczonym przez niego wpisie na Twitterze: "Uważajcie, by nie być dobrymi na pokaz. Jeśli tak postąpicie, nie otrzymacie nagrody od Ojca w niebie.Gdy obdarowujecie biednego, nie rozgłaszaj tego" - napisał Marczuk.

Wpis wywołał gorąca dyskusję na temat oceny gestu Ziobry.

Wpis skomentował m.in. Borys Budka (PO):INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama