Reklama

Reklama

Stanisław Piotrowicz: ​PRL-owski prokurator gwiazdą PiS

W nocy ze środy na czwartek to Stanisław Piotrowicz brawurowo uzasadniał na mównicy Sejmowej unieważnienie wyboru pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Życiorys nowej gwiazdy PiS jest co najmniej frapujący.

"Sondaże wskazywały na to, że Platforma utraci władzę, ale chodziło o to, by opanować jeszcze ostatnią flankę, upolitycznić do spodu Trybunał Konstytucyjny i mieć nadzieję, że tak upolityczniony TK zablokuje wszystkie istotne reformy Prawa i Sprawiedliwości. Batalia toczy się o to, by przywrócić konstytucyjny ład" - perorował z mównicy sejmowej Stanisław Piotrowicz.

Jego wystąpienie zostało nagrodzone owacją na stojąco przez polityków PiS.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości w oskarżaniu opozycji ma wieloletnie doświadczenie - był bowiem prokuratorem w czasach PRL i członkiem PZPR. 1983 roku został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.

Reklama

"W 1976 r. w październiku rozpocząłem dwuletnią aplikację w prokuraturze. Po aplikacji skierowano mnie do pracy w Prokuraturze Rejonowej w Dębicy, a stamtąd w 1980 r. do działu śledczego w Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie. (...) Przed pracą w Krośnie zajmowałem się pospolitymi przestępstwami, a w Krośnie głównie najpoważniejszymi przestępstwami gospodarczymi i przestępstwami popełnianymi przez milicjantów. Jak wprowadzono stan wojenny, wezwał mnie szef prokuratury wojewódzkiej Kazimierz Haligowski, by zapytać mnie, dlaczego nie podobał mi się stan wojenny" - tłumaczył swoją karierę Piotrowicz w rozmowie z "Gazetą Polską".

"Okres jego pracy w Krośnie przypadł na czas stanu wojennego. Sprawował się widać wyjątkowo dobrze, skoro w 1983 roku otrzymał medal zasługi. Teraz tacy ludzie triumfują, znowu" - powiedział w TOK FM Jerzy Stępień, były prezes TK, internowany w stanie wojennym.

Stanisław Piotrowicz jest szefem sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

Oświadczenie Stanisława Piotrowicza:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy