Reklama

Reklama

Sikorski do Macierewicza: Antek, świrze

Były szef MSZ Radek Sikorski w osobliwy sposób zagadał na Twitterze do Antoniego Macierewicza. "Panie Ministrze Obrony Narodowej, Antek, świrze..." - zwrócił się do szefa MON Sikorski.

Znany z barwnych wypowiedzi i ostrego języka, Sikorski odniósł się do wypowiedzi Macierewicza, który stwierdził, że były szef MSZ w rządzie Tuska, powiedział, że "Rosja wkrótce będzie członkiem NATO". Słowa Macierewicza  nawiązywały do wykładu, który Sikorski wygłosił w 2009 r. 

"Co takiego wam Polska zrobiła, że tak ją pozostawiliście bezbronną? Co takiego musiało się zdarzyć w siłach zbrojnych, co takiego musiało się zdarzyć w waszych głowach, że wtedy, gdy wszystko wskazywało na to, iż zbliża się najgorszy konflikt, największe niebezpieczeństwo, największe zagrożenie dla naszego kraju, to wy głosiliście bezpieczeństwo ze strony rosyjskiej, a minister spraw zagranicznych w waszym rządzie stwierdzał, że Rosja rychło będzie członkiem NATO?" - pytał Macierewicz podczas przedstawiania audytu rządów PO-PSL. 

"Panie Ministrze Obrony Narodowej, Antek, świrze, wskaż cytat kiedy rzekomo mówiłem, że 'Rosja wkrótce będzie członkiem NATO" - napisał na Twitterze Sikorski.

Reklama

Do tłumaczenie wypowiedzi swojego szefa błyskawicznie pospieszył rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. Między politykami zawiązała się burzliwa dyskusja.

Sikorski i Misiewicz wymienili kilkanaście twittów. 

Dyskusję bacznie obserwowali inni użytkownicy Twittera. Z nimi Sikorski też chętnie wchodził w dyskusję. Jeden z komentujących stwierdził, że Sikorski powinien domagać się przeprosin w sądzie, a nie "pisać urągające randze ministra wpisy".

Również tutaj Sikorski dał popis swoich retorycznych umiejętności. Stwierdził, że Macierewicz może go pozwać za "świra" i przeprosi jeśli "konsylium stwierdzi, że się pomylił". Czyżby Sikorski sugerował, że stanem zdrowia ministra Macierewicza powinni zająć się lekarze? 

Śledź Dziki Kraj na Twitterze

Czekamy na Wasze polityczne memy


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje