Reklama

Reklama

​Radziwiłł kontra Radziwiłł

Zestawienie "Faktu" unaocznia, jak bardzo punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia.

Tabloid zestawił niedawne i archiwalne wypowiedzi ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Cytaty, jak mogą się państwo domyślić, stoją ze sobą w sprzeczności.

W 2011 roku Radziwiłł był oburzony zarobkami młodych lekarzy:

"Nadal wielu lekarzy zarabia ok. 3-4 tys. miesięcznie, co jest kompletnym absurdem. Są zmuszeni brać dodatkowe etaty, dyżury, pracować do późnej nocy, aby żyć na przyzwoitym poziomie".

Później jednak, już jako minister, zdanie:

"W Polsce zarobek na poziomie 7800 złotych - tyle mają wynagrodzenia zasadniczego wiceministrowie - jest zarobkiem przyzwoitym i oczekiwanie takiej kwoty przez młodego lekarza w trakcie specjalizacji jest po prostu nierealistyczne" - stwierdził.

Reklama

Jak przypomniał Bartosz Arłukowicz na Twitterze, w 2006 roku Konstanty Radziwiłł, jako prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, domagał się dla lekarzy rezydentów dwukrotności średniej krajowej.

"Fakt" przypomina także, iż we wrześniu 2015 roku Radziwiłł zapowiadał poniesienie nakładów na służbę zdrowia do 6 proc. PKB "w ciągu dwóch, trzech lat". Jednak w lipcu 2016 roku oznajmił, że pułap ten zostanie osiągnięty dopiero w 2025 roku.

Radziwiłł był także zagorzałym przeciwnikiem sieci szpitali, którą dziś wprowadza.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy