Reklama

Reklama

Promujące Polskę zdjęcie ukazywało zagraniczne miasto. Internet zareagował

Na instagramowym profilu Heart of Poland, prowadzonym przez agencję PR-ową opłacaną przez Polską Fundację Narodową, pojawiło się zdjęcie ukazujące piękny polski zachód słońca. Było ono częścią szerszych działań mających na celu promocję naszego kraju w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się jednak, że na zdjęciu... wcale nie ma Polski. Internauci zareagowali natychmiast.

We wtorek Onet ujawnił współpracę Polskiej Fundacji Narodowej z agencją PR-ową White House Writers Group. 

Reklama

PFN miała między listopadem 2018 a lutym 2019 roku wypłacać agencji 90 tysięcy dolarów (ponad 350 tysięcy złotych) miesięcznie za różne usługi mające promować Polskę w Stanach Zjednoczonych. W ramach tych usług znalazło się prowadzenie profili w mediach społecznościowych. Problem w tym, że obserwowało je od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Skutek - co najmniej marny.

Jakby tego było mało, na prowadzonym przez agencję instagramowym profilu Heart of Poland pojawiło się zdjęcie ukazujące piękny, "polski" zachód słońca... nad czeską Pragą. 

Użytkownicy Twittera nie omieszkali skomentować tej wpadki.

Niektórzy nie omieszkali nawiązać do afery lotów byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego czy teczek z listami i donosami w biurze Jarosława Kaczyńskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje