Reklama

Powiatowa inspektor sanitarna: Cybinka wygląda jakby ją korniki zżarły

"Nie całujcie się z nikim, kto wykazuje objawy infekcyjne i nie jest mężem. A nawet może i z mężem też nie, bo po co chłopa zarazić" – radziła podczas środowego posiedzenia gminnego sztabu kryzysowego w Cybince powiatowa inspektor sanitarna.

W środę w Urzędzie Miejskim Cybinki odbyło się posiedzenie gminnego sztabu kryzysowego w związku z informacją o potwierdzeniu pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem u pacjenta hospitalizowanego w Zielonej Górze. Zakażony mężczyzna jest mieszkańcem właśnie Cybinki. 

Najciekawszym punktem posiedzenia, którego nagranie pojawiło się w mediach, było wystąpienie Jadwigi Caban-Korbas,  Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słubicach.

Wybraliśmy osiem najlepszych fragmentów. 

1. "Karetka przyjechała, żeby zabrać pacjenta, ubrana w sposób właściwy, zgodnie z procedurą"

Reklama

2. "Co to jest w ogóle ten koronawirus? To jest wirus, który się pojawił świeżo, daje objawy podobne do wirusa grypy. Tym się tylko różni, że jest nowy. Że jest prawdopodobnie odzwierzęcy"

3. "Panujemy teraz nad wszystkimi kontaktami, z którymi ewentualnie ten pan mógł się spotykać. Mam informację od niego, że w Cybince nie spotykał się z nikim. Ale mam do ogarnięcia autokar, którym on wracał. (...)Nie do końca sprawa jest jasna, bo pacjent twierdzi, że po pierwsze, jak wsiadał, to nie miał żadnego kaszlu. Usiadł z tyłu. Za nim siedziała tylko jedna pani. Pół autokaru kaszlało. A on jeszcze przed tym wyjazdem do Niemiec leczył się z powodu zatok, więc już ten jego organizm był osłabiony. Ja nie wiem, kto kogo poczęstował i czym"

4. "Apeluję do państwa: nic się nie dzieje, zachowujemy się normalnie. (...) Wirus oszczędza dzieci, ludzi młodych, zdrowych, natomiast dowala, że tak powiem, ludziom starszym i schorowanym"

5. "Mogę być dumna z faktu, że człowieka nie zlekceważyłam, tak jak ci moi koledzy w Krotoszynie. Że człowiek żyje, bo gdybym go zlekceważyła, to do wieczora by nie żył. Dobrze, że mi pan minister podziękował, cieszę się bardzo" 

6. "Cybinka podobno wygląda jakby ją korniki zżarły, a przynajmniej Biedronka w Cybince. Jak macie takie zapasy, to trzymajcie na gorsze czasy (mowa o środkach dezynfekujących - przyp. red.)"

7. "Nie całujcie się z nikim, kto wykazuje objawy infekcyjne i nie jest mężem. A nawet może i z mężem też nie, bo po co chłopa zarazić"

8. "Policję bym prosiła o ewentualną pomoc, gdybym miała jakichś filozofów, którzy nie chcą się tej kwarantannie poddać, zwiewają albo coś - jak ten dziadek w tych Włoszech. Ale proszę państwa, nie ma się co dziwić, przy niedotlenionym mózgu pacjenci zachowują się różnie. To nie jest ich wina"

"The best of" publikuje na swoim Facebooku lokalna telewizja internetowa. 


Całą konferencję sztabu zarządzania kryzysowego można obejrzeć na HTS Słubice: 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama