Reklama

Reklama

Poseł-junior pyta KOD: Bronicie układów z PRL?

Spektakularne wystąpienie posła-juniora Franciszka Dąbrowy podczas XXII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Spektakularne wystąpienie posła-juniora Franciszka Dąbrowy podczas XXII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Z okazji Dnia Dziecka w parlamencie odbyła się dziś XXII sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży. Jednym z przemawiających w Sejmie był poseł-junior Franciszek Dąbrowa.

- Ostatnio nasz "król Europy" powiedział, że nie można się wyprzeć idei państw narodowych, a Unia Europejska powinna opierać się na rządach prawa oraz na zasadach wolnego rynku. Cieszę się, że Donald Tusk wreszcie powrócił do korzeni. Szkoda, że jego zwolennicy rządzący przez osiem lat Polską, nie wprowadzili żadnej reformy w tym duchu. W tej chwili, pod hasłami demokracji, przeczą tym ideom - powiedział poseł-junior Dąbrowa, który następnie przeszedł do oceny działalności Komitetu Obrony Demokracji.

Reklama

- Czego wy bronicie? Układu wywodzących się z PRL? Swoich wysokich esbeckich emerytur? Bo na pewno nie wolności i demokracji, jak mówicie? Wolność to coś, o czym wy nic nie wiecie - przekonywał z mównicy.

Na koniec poseł-junior Dąbrowa zaapelował do opozycji.

- Przestańcie głosować przeciwko reformom dobrym dla Polski. Przestańcie być opozycją totalną. A strona rządząca zawsze rozważa to, co jest dobre dla Polski - powiedział.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy