Reklama

Reklama

​Porozumienie ponad podziałami. PiS i PO przeciwne zakazowi sprzedaży alkoholu w Sejmie

Stanisław Tyszka z Kukiz'15 postuluje zakaz sprzedaży napojów alkoholowych w Sejmie. Nie znalazł jednak w tej sprawie sojuszników.

"W zakładach pracy w Polsce obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Jedyny zakład pracy, gdzie jest możliwość spożywania alkoholu, to Sejm RP. Uważam, że tak nie powinno być" - powiedział "Super Expressowi" Stanisław Tyszka.

Okazuje się jednak, że pomysł nie trafił na podatny grunt.

"Nie uważam, aby zasadne było wprowadzanie prohibicji w Sejmie. To dla nas posłów byłoby też niekomfortowe. Przecież zdarza się, że mamy gości, chcemy ich poczęstować i sama herbata nie zawsze jest na miejscu" - wyjaśnił Stanisław Pięta z PiS.

Przeciwko zakazowi wypowiedzieli się również na antenie TVN24 Ewa Kopacz z PO, Ryszard Petru z Nowoczesnej i Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL.

Reklama

"Uważam to za temat zastępczy" - podkreślił Jerzy Polaczek (PiS).

Bodaj najtrafniej sprawę podsumowała - i to już lata temu! - posłanka Elżbieta Kruk (PiS), pomawiana o pracę w stanie wskazującym:

"Potrafię pracować dobrze, potrafię coś tam, coś tam, więc dziwią mnie takie pytania".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy