Reklama

Reklama

Ojciec Tadeusz Rydzyk zastąpi Jurija Gagarina?

W ramach protestu przeciw ustawie o dekomunizacji, SLD chce przemianować ulicę Jurija Gagarina na ulicę Ojca Tadeusza Rydzyka - donosi "Gazeta Pomorska".

Zdaniem toruńskich działaczy SLD, obaj kosmonauta i duchowny kojarzą się z przestrzenią kosmiczną, tyle że Jurij Gagarin był pierwszym człowiekiem w kosmosie, a ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk ma kosmiczne poglądy - czytamy.

"Uważamy, że nowy patron ulicy to 'dobra zmiana'. W Polsce i tak Toruń jest kojarzony z Tadeuszem Rydzykiem, a poprzez zmianę ulicy, przy której mieści się Uniwersytet Mikołaj Kopernika pozna go cały świat!" - argumentują działacze lewicy.

Podczas konferencji prasowej członkowie SLD zaprezentowali stosowną tablicę z nazwiskiem ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka, który miałby zastąpić dotychczasowego patrona, Jurija Gagarina.

Reklama

Więcej w "Gazecie Pomorskiej".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy