Reklama

Reklama

Muzyczne hity kampanii wyborczej

Wybory samorządowe 2018 prawie za nami. Kandydaci prześcigali się w pomysłach na swoje kampanie wyborcze. W myśl zasady, że muzyka łagodzi obyczaje, niektórzy z kandydatów postanowili zaufać sprawdzonej formie promocji, jaką jest dobra piosenka.

Któż nie pamięta takiego hitu jak "Ole! Olek" z kampanii Aleksandra Kwaśniewskiego, czy piosenki "Dokąd idziesz Polsko" wykorzystanej przez Samoobronę?

Reklama

Choć mogłoby się wydawać, że marketing polityczny rozwinął się na wielką skalę, to jednak stare, sprawdzone sposoby wciąż mają się dobrze. 

Poniżej przedstawiamy tegoroczne hity kampanii wyborczej. Piosenki, obok których niewątpliwie nie da się przejść obojętnie. Pozostawimy je jednak bez zbędnego komentarza, najprościej, bo prawdziwa sztuka broni się sama.

1. Stałem pod blokiem - jestem jaki jestem, czyli piosenka wyborcza z udziałem kandydata na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego.

Jak czytamy opis pod klipem - "Zainspirował mnie Patryk Jaki. Chłopak, który wychował się na blokach i postawił się warszawskiej mafii. Walczy o słabszych ludzi z całym aglomeratem medialnym i finansowym. Oni mają pieniądze - on ma wartości".

2. Mirosława Stachowiak-Różecka i jej piosenka o Wrocławiu - "Nasze miasto".

"Tak widzę Wrocław, tak go czuję i tak o nim opowiadam" - mówiła tuż po premierze.

3. Janusz Chojnowski, kandydat Zjednoczonej Prawicy na burmistrza Różana w wyborach samorządowych 2018.

Nagranie z konwencji PiS w Ostrołęce spowodowało lawinę komentarzy. Jeden z członków zespołu Budka Suflera stwierdził, że piosenka została wykorzystana bezprawnie i zażądał przeprosin. Kandydat tłumaczył, że kocha piosenki Budki Suflera, a na konwencji wypełniał luki pomiędzy prezentacjami poszczególnych kandydatów, ponieważ został tam zaproszony w charakterze artysty.

4. Trzeba przyznać, że pomiędzy PiS a SLD wyborcza walka widoczna jest także na polu muzycznym. Poniżej Tomasz Ruciński, kandydat PiS na wójta gminy Dęby Wielkie.

5. Andrzej Kotyła. Kandydat do rady miasta Radzynia Podlaskiego. Po prostu: "Wybierz Lucjana"

6. Nieco inny klimat, czyli "Białystok na tak" - Marcin Siegieńczuk, KWW Tadeusz Arłukowicz

7. Mocne dwie odpowiedzi PSL. Spot PSL woj. podlaskie:

8. I wyborcze disco PSL na Mazowszu:

9. Swoje muzyczne zdolności zaprezentował światu także kandydat na radnego gminy Chocianów, Piotr Piech:

10. Przykład na to, że muzyka i prawda sama się obroni. KWW Wartość w działaniu. Gmina Charsznica. Tomasz Kowal:

Na koniec - odrobina muzyki "poważnej".

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama