Reklama

Matteo Salvini parodiuje incydent z papieżem Franciszkiem

Były wicepremier Włoch Matteo Salvini w humorystyczny sposób odniósł się do incydentu z udziałem papieża Franciszka, do którego doszło 31 grudnia na Placu św. Piotra w Rzymie.

Przypomnijmy - do incydentu z udziałem papieża doszło w Sylwestra. Po nieszporach Franciszek poszedł na plac przed bazyliką watykańską, by obejrzeć stojącą tam szopkę. Witał się z setkami ludzi, którzy tam się zgromadzili się, by złożyć mu noworoczne życzenia. 

W pewnym momencie, kobieta stojąca przy barierce tak mocno chwyciła dłoń odchodzącego papieża, że wykręciła mu rękę, co wyraźnie zabolało Franciszka. Ten odwrócił się w stronę kobiety i stanowczo uderzył ją w dłoń, by się uwolnić z uścisku i powiedział coś do niej wyraźnie oburzony, po czym odszedł zirytowany.

Reklama

Kilkusekundowe nagranie obiegło świat. Następnego dnia papież przeprosił za swoje zachowanie.

Do zdarzenia odniósł się były wicepremier Włoch Matteo Salvini. Na opublikowanym na Twitterze filmiku widać, jak stojąca kobieta ciągnie go za rękę. Polityk początkowo odwraca się gwałtownie, jakby chciał ją uderzyć, po chwili jednak uśmiecha się i głaszcze ją po twarzy. Wideo zostało podpisane słowami: "szarpany przez fankę".

Zabawne?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy