Reklama

Komuniści - tajna broń polskich polityków

Na polskiej scenie politycznej funkcjonuje jeden sufler. I w krytycznym momencie braku argumentów wszystkim podpowiada tę samą kwestię. "Powiedz, że tak działali komuniści i wystarczy!".

Stefan Niesiołowski (PO) ostro skomentował ewentualne nałożenie unijnych sankcji na Polskę za nierespektowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. "Sankcje grożą nie Polsce, tylko PiS-owskiemu reżimowi, który łamie demokrację. PiS to nie Polska" - powiedział reporterowi Superstacji.

I wyliczał, jakie to mogą być sankcje: m.in. utrata prawa głosy, ale też np. sankcje ekonomiczne. Zapytany, czy na sankcjach nie straciliby zwykli Polacy albo samorządy, zdecydował się na tajną broń.

"Tak samo argumentowali komuniści w stanie wojennym wobec sankcji. Takie same argumenty" - odpowiedział.

Reklama

Marek Suski z PiS nie nie chciał pozostać dłużny, ale... Dopadł go ten sam polityczny sufler.

Komentując wypowiedź Stefana Niesiołowskiego, Suski powiedział: "Ja przypominam sobie, jak kiedyś generał Jaruzelski też wzywał na pomoc wojska sowieckie przeciwko społeczeństwu, które nie chciało władzy. Dzisiejsza opozycja, która do niedawna sprawowała władzę i którą to społeczeństwo odrzuciło, dzisiaj też wzywa opinię międzynarodową do sankcji przeciwko Polsce".

Śledź Dziki Kraj na Twitterze

Czekamy na Wasze polityczne memy

------
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy