Reklama

Reklama

Kolejna wpadka Petru. Tym razem pomylił konstytucje

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru kolejny raz nie popisał się wiedzą historyczną. Wczoraj zamieścił na swoim koncie na Facebooku wpis, którym zaliczył kolejną wpadkę. Według polityka, w Polsce obowiązuje... Konstytucja 3 Maja z 1791 roku, a nie ustawa zasadnicza z 1997 roku.

Ryszard Petru z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja umieścił na Facebooku okolicznościowy wpis, używając jednak dość niefortunnego sformułowania. Internauci wytknęli Petru, że ustawa z 1791 roku, o której wspomniał, już nie obowiązuje.

"Nasza majowa Konstytucja ma dziś 225. rocznicę. Trzyma się świetnie, choć PiS uparł się, by właśnie teraz przeszła przymusowy lifting. Wierzę, że mimo przejściowych "niedogodności" będzie nas chronić przez kolejne stulecia" - napisał początkowo Petru.

Żartobliwe komentarze internautów

"Panie Ryszardzie, ale to nie jest ta sama Konstytucja", "Chyba nasza Konstytucja ma 19 lat, bo ta już jest nieważna" - brzmiały niektóre z odpowiedzi pod postem polityka.

Reklama

Po komentarzach internautów Petru zorientował się, że kolejny raz "zabłysnął". Szybko edytował swój post. Nie raz, nie dwa, ale kilkakrotnie.


Zła passa Ryszarda Petru

Przypomnijmy, że to nie pierwsza wpadka Ryszarda Petru. W internecie pojawia się coraz więcej tzw. "petruizmów".

Kilka miesięcy temu w Kontrwywiadzie RMF FM lider Nowoczesnej mówił m.in. o tym, że "Imperium Rzymskie upadło w szczycie swojej chwały", potem pomylił się o kilka lat, przytaczając datę przewrotu majowego. Ostatnio w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu Zet nie umiał sobie przypomnieć, jaką funkcję pełni Donald Tusk.

Znasz wszystkie "petruizmy"?

Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się, czym jeszcze "zabłysnął" polityk.

Śledź Dziki Kraj na Twitterze

Czekamy na Wasze polityczne memy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne