Reklama

Reklama

Kolejna wpadka Nowoczesnej. Gdzie te wybory szefa RE?

Spór wokół wyboru przewodniczącego Rady Europejskiej trwa. Głos w tej sprawie zabrała również Nowoczesna. Ryszard Petru słyszy, że dzwonią, ale znów nie bardzo wie, w którym kościele. Posłowie Nowoczesnej wezwali rząd do poparcia Donalda Tuska, ale sami nie wiedzą, gdzie wybory mają się odbyć...

To miał być mocny głos lidera Nowoczesnej, ale Ryszardowi Petru wyszło... jak zawsze. Na Twitterze zaliczył kolejną wpadkę.

Petru zgłosił uchwałę, w której wezwał rząd do poparcia kandydatury Donalda Tuska na szefa RE. Według Nowoczesnej, poparcia trzeba udzielić na Malcie. Szczyt jednak odbędzie się dziś w... Brukseli.

"Sejm RP w przededniu szczytu UE na Malcie zobowiązuje Prezesa Rady Ministrów Beatę Szydło do działania w interesie Polski i poparcia Przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska na drugą dwu i pół letnią kadencją" - tak brzmiała pierwsza wersja uchwały zamieszczona przez Ryszarda Petru na Twitterze.

Reklama

Internauci szybko wyłapali błąd. Dokument udostępnił m.in. Stanisław Tyszka.

Jak pisali internauci, "zawsze mogło być gorzej". Ryszard Petru mógł na przykład napisać: "w przededniu szczytu UE na Maderze"...

Lider Nowoczesnej szybko jednak zareagował. Na Twitterze zamieścił już poprawioną wersję pisma:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy