Reklama

Kandydatka PiS nie wiedziała, ilu posłów zasiada w Sejmie

Dominika Figurska-Chorosińska, aktorka i kandydatka PiS w wyborach do Sejmu, podczas rozmowy w Radiu ZET zmierzyła się z testem z wiedzy na temat ustroju politycznego Polski. Sprawdzian niestety oblała. Aktorka nie wiedziała, ilu parlamentarzystów zasiada w polskim Sejmie, ani jaki minimalny wiek musi osiągnąć kandydat na prezydenta RP.

Dominika Figurska-Chorosińska startuje z ostatniego miejsca na podwarszawskich listach Prawa i Sprawiedliwości. Aktorka znana jest z ról w serialach "M jak miłość", "Plebania" czy filmie "Smoleńsk". W tym ostatnim grała dziennikarkę badającą sprawę zamachu na rządowy samolot. 

Zapytana o to, dlaczego startuje z list PiS odpowiedziała, że "pokochała obóz rządzący miłością czystą". 

Prowadząca rozmowę Beata Lubecka postanowiła sprawdzić, jaką kandydatka na posłankę ma wiedzę na temat polskiego ustroju politycznego. Aktorka poprawnie odpowiedziała wyłącznie na dwa pytania: wiedziała, kto jest pierwszym obywatelem Rzeczpospolitej (jest nim prezydent) oraz ile trwa jego kadencja.

Kandydatka nie wiedziała natomiast, ilu posłów zasiada w Sejmie, ani jaki jest minimalny wiek kandydata na prezydenta kraju. Według niej to 70 lat. Później poprawiła się, że... 18 lat. Zgodnie z przepisami, kandydat na urząd prezydenta RP musi mieć minimum 35 lat.

Na pytanie o to, kto był pierwszym niekomunistycznym premierem Polski odpowiedziała, że Jan Olszewski. "A nie Mazowiecki?" - zapytała Beata Lubecka. "Sprawa dyskusyjna" - stwierdziła Figurska-Chorosińska.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy