Reklama

Jarosław Kaczyński i Andrzej Rzepliński - koledzy z czołgu

Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński i najbardziej znany w kraju prezes Jarosław Kaczyński znają się od dekad. I od dekad się nie lubią. Okazuje się, że w 1968 roku służyli razem w pułku czołgów. Potem studiowali razem prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Ale chemii nie ma...

"Jesteśmy na <ty>, ale nigdy nie zbliżyliśmy się do siebie. Nie ma między nami chemii" - powiedział Andrzej Rzepliński w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung", który cytuje "Super Express".

Jak przyznał Rzepliński w wywiadzie dla niemieckiej gazety, razem z dzisiejszym prezesem Prawa i Sprawiedliwości, w 1968 roku służyli w pułku czołgów i oczekiwali decyzji o wysłaniu do Czechosłowacji.

Wspólne doświadczenia nie zbliżyły ich do siebie.

"Już rok temu byłem pewny: jeżeli Kaczyński powróci do władzy, jego pierwszym krokiem będzie interwencja przeciwko Trybunałowi" - przyznał prezes TK.

Reklama

Jak jednak przypomina "Super Exress", śp. Lech Kaczyński też studiował na jednym roku z Rzeplińskim. Kiedy został prezydentem, powołał go na prezesa Trybunału Konstytucyjnego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy