Reklama

Reklama

​Jak minister Wąsik "spacerujących" policzył

"W sobotę w Polsce odnotowano 80 zgromadzeń z udziałem łącznym ok. 19 tys. osób" - poinformował na Twitterze ułaskawiony wiceminister Maciej Wąsik.

Z komunikatu ministra Wąsika wynika, że protestujących, a właściwie - posługując się terminologią ministra Błaszczaka - spacerowiczów była raptem garstka. Że te masowe protesty w całej Polsce to właściwie jedna wielka konfabulacja TVN24, agencji reklamowych, Grzegorza Schetyny, George'a Sorosa i producentów wkładów do świeczek.

Reklama

Minister Wąsik powołuje się na dane policji. No to policzmy: według policji w sobotę w Poznaniu protestowało 13 tys. osób. Zatem na pozostałych 79 manifestacjach musiało zjawić się brakujące sześć tysięcy osób. Szybkie dzielenie i wychodzi, że w demonstracjach w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku itd. uczestniczyło średnio 76 spacerowiczów (względnie ubeków).

Musimy zapytać: czy pan minister był również ułaskawiony z matury z matematyki? A może podczas dodawania pan minister znów się zagapił, jak wtedy, gdy zapomniał zapłacić za paliwo?

(mim)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje