Reklama

Reklama

Cerkiew wyjaśnia jak Dmitrij Miedwiediew został diakonem

Rosyjska Cerkiew prawosławna wyjaśnia: to nie premier Dmitrij Miedwiediew został wyświęcony na diakona, lecz młody człowiek o tym samym nazwisku. W rosyjskim internecie w tym tygodniu pojawiła się wiadomość, że premier Dmitrij Miedwiediew został wyświęcony na diakona. Informacja poruszyła wielu ludzi, gdyż nikt nie słyszał, że premier Rosji chce zostać osobą duchowną.

Dziś biskup Konstantin Zarajskij wyjaśnił, że diakon Dmitrij Miedwiediew jest pełnym imiennikiem urzędującego premiera Dmitrija Miedwiediewa. Pełny imiennik w Rosji oznacza, że ojcowie zarówno premiera jak i diakona mają takie same imię. Według wschodniej tradycji przy pisaniu personaliów najpierw podawane jest imię osoby, potem imię ojca i na końcu nazwisko.

Premier Rosji nazywa się Dmitrij Anatoliewicz Miedwiediew. Tak samo nazywa się też diakon, który pełni teraz posługę w moskiewskiej eparchii. Stąd całe zamieszanie.

Według różnych danych nazwisko Miedwiediew w Rosji jest mniej więcej na 50 miejscu pod względem popularności. Najpopularniejsze nazwiska to : Iwanow, Smirnow, Kuzniecow i Popow.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama