Reklama

Reklama

​Burza po słowach Pawłowicz. Posłanka odpowiada

"Posłanko Kamilo G-P znowu, jak to u Was w N. ,nie zrozumiała Pani prostej mowy polskiej. Pani szef tak samo jak i Pani w języku polskim "kumaty"" - napisała na Facebooku posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. To reakcja na ostatnią przepychankę słowną, do której doszło między Pawłowicz a Gasiuk-Pihowicz.

Do starcia między paniami doszło podczas obrad sejmowej komisji sprawiedliwości.

Posłanka Nowoczesnej chciała zgłosić poprawkę do projektu ustawy o TK, prosząc przewodniczącego komisji Stanisława Piotrowicza, żeby jej nie przerywał.

- Babo, weź się w końcu wygadaj i się uspokój! - powiedziała nagle posłanka PiS.

- Jakaś reakcja ze strony pana przewodniczącego? - zapytała Gasiuk-Pihowicz.

Piotrowicz nie zareagował, ale wyręczyła go Pawłowicz: "Weźmie pistolet...".

- Pani profesor "weźmie pistolet" i co zrobi? - dopytywała posłanka Nowoczesnej. - To jest szokujące - dodała oburzona.

Reklama

Na słowa Pawłowicz zareagowali partyjni koledzy i koleżanki Gasiuk-Pihowicz, domagając się odebrania mandatu Krystynie Pawłowicz.

Pawłowicz odpowiada

Posłanka PiS szybko odpowiedziała na zarzuty ze strony Nowoczesnej.

"Posłanko Kamilo G-P znowu, jak to u Was w N., nie zrozumiała Pani prostej mowy polskiej. Pani szef tak samo jak i Pani w języku polskim "kumaty"" - zaczęła Pawłowicz.

"Chciała Pani reakcji przew. S. Piotrowicza na MÓJ komentarz na Pani słowotok, więc sama poprosiłam go, by "wziął pistolet". Ale NA MNIE! By zareagował, zgodnie z Pani życzeniem reakcji - NA MNIE. Sugerując żartem i kpiąco, by MNIE za wyrządzoną Pani "krzywdę" zastrzelił. Tylko taka kara na MNIE byłaby bowiem dla Pani satysfakcjonująca" - tłumaczyła się Pawłowicz.

"Znowu Pani z szefuniem daliście "plamę". Mowy polskiej nie rozumiecie. Sowiecką logikę stosujecie" - dodała, nawiązując do ataków ze strony m.in. szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru.

"A zresztą, któż chciałby do Pani mierzyć czymkolwiek, Pani Posłanko?" - dodała Pawłowicz, w swoim "żartującym i kpiącym" stylu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje