Reklama

Reklama

Aktywiści KOD manifestowali podczas Nocy Muzeów

Aktywiści Komitetu Obrony Demokracji wykorzystali słynną Noc Muzeów do happeningu politycznego. W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów utworzyli napis: "Koniec PiS".

W ostatni weekend w całej Polsce odbyła się słynna już Noc Muzeów. To wydarzenie organizowane od 2003 roku, podczas którego niemal wszystkie muzea w kraju są otwarte nocą. Co więcej, wejściówki zazwyczaj są bezpłatne. W imprezie bierze już udział ponad 100 miast i ponad 250 muzeów.

W nocy z soboty na niedzielę otwarta dla zwiedzających była tez Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Grupa aktywistów Komitetu Obrony Demokracji postanowiła wykorzystać szansę i zorganizowała happening.

Oficjalnie była to wycieczka z Radomia. Nieoficjalnie grupa, która wzięła udział w happeningu politycznym. Jego członkowie cierpliwie odczekali w kolejce, aż w końcu weszli do budynku kancelarii. Tam najpierw zwiedzali, a gdy już pojawili się w sali, w której obraduje rząd, zdjęli okrycia wierzchnie i odwrócili się. Każdy uczestnik manifestacji miał na plecach jedną literę. Gdy ustawili się w szeregu, utworzył się napis: "Koniec PiS".

Tymczasem inna grupa uformowała napis: "TSDLABSZ", czyli "Trybunał Stanu dla Beaty Szydło".

Aktywiści zrobili zdjęcia i rozeszli się do domów. Teraz niecodziennym zachowaniem chwalą się w mediach społecznościowych. Jedna z uczestniczek wydarzenia pisze: "Brawurowa akcja KODerów podczas nocy muzeów. Warto było stać w kolejce".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy