Reklama

Reklama

Zaginiona broń w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Trwa kontrola

Dochodzenie w sprawie zaginionej broni na terenie Akademii Wojsk Lądowych przy ul. Czajkowskiego we Wrocławiu prowadzi Żandarmeria Wojskowa w Żaganiu. Chodzi o broń krótką, pistolet VIS 100. Jak przekazał rzecznik Żandarmerii, trwają poszukiwania, a uczelnia pozostaje zamknięta i jest kontrolowana przez funkcjonariuszy. Dochodzenie rozpoczęło się w czwartek wieczorem.

Broń mogła zaginąć lub zostać skradziona - informują TVN24 i "Gazeta Wyborcza". Anonimowy internauta, który jako pierwszy opisał incydent, relacjonował w mediach, że ostanią osobą posiadającą dostęp do poszukiwanego pistoletu była "pani podchorąży z drugiego roku". W jego magazynku nie było amunicji.

Według jego doniesień "pierwsze wozy Żandarmerii Wojskowej na sygnale przyjechały przed jednostkę około 18:30" - czytamy w serwisie Kontakt24. Teren Akademii został odcięty i zakazano wstępu żołnierzom. Funkcjonariusze w poszukiwaniach mieli wykorzystać psy tropiące.

Reklama

Afera na terenie wojskowej uczelni. Zginęła broń

Informację o zaginięciu broni w piątek rano potwierdził kapitan Daniel Zakrzewski, rzecznik Komendanta Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu. Podał, że zaginioną na terenie uczelni sztuką broni jest pistolet VIS 100. Oprócz żagańskiego oddziału śledztwo w tej sprawie prowadzone jest wspólnie z wydziałami z Wrocławia i Wędrzyna.

Kpt. Zakrzewski powiedział "Wyborczej", że obecnie trwające czynności mają na celu ustalenie sprawcy, "co jest standardową procedurą w tym przypadku". Nikt z zewnątrz nie może wejść na teren uczelnii bez ścisłej kontroli, dotyczy to także wjeżdżających tam pojazdów. Rzecznik Oddziału Żandarmerii w Żaganiu zapewnił jednak, że jednostka funkcjonuje "normalnie".

Pistolet VIS 100 jest bronią osobistą produkowaną przez fabrykę "Łucznik" i posiada samopowtarzalny kaliber 9 x 19 mm. Zgodnie z przeznaczeniem służy do walki oraz samoobrony na krótkich odległościach, nie przekraczających 50 metrów. Z broni tej korzysta m.in. wojsko, policja, jednostki penitencjarni, straż graniczna oraz firmy ochraniające mienie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy