Reklama

Reklama

Zagadka zabójstwa 15-latki sprzed 24 lat rozwiązana

Funkcjonariusze z Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu rozwiązali sprawę brutalnego gwałtu i zabójstwa 15-latki z 1993 roku. Sprawca zbrodni został wczoraj skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak wynika z ustaleń policji, w nocy z 21 na 22 sierpnia 1993 roku 15-letnia Ewa wracała sama z dyskoteki w jednej z podlwóweckich wsi. Po tym, jak na drugi dzień nie pojawiła się w domu, zaniepokojeni rodzice zgłosili na policji jej zaginięcie.

Ciało znalezione w lesie

Zmasakrowane ciało nastolatki znaleziono w lesie w pobliżu Zbylutowa. Mimo prowadzonego w sprawie wielowątkowego śledztwa, sporządzonych ekspertyz i wielokrotnych publikacji w mediach, nie udało się ustalić sprawcy zbrodni.

Sprawę przejęło Archiwum X

W 2010 roku, w porozumieniu z rodziną zamordowanej, policjanci z Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wrócili do sprawy. Dzięki ponownej analizie, kolejnym przesłuchaniom i specjalistycznym ekspertyzom zabezpieczonych dowodów rzeczowych udało im się ustalić nowe tropy w sprawie, zawęzić grono podejrzanych i ostatecznie wytypować sprawcę gwałtu i zabójstwa 15-letniej Ewy.

Reklama

Podejrzany został zatrzymany przez policjantów 2 listopada 2015 roku w jego miejscu zamieszkania. Jak relacjonują policjanci, był kompletnie zaskoczony.

Z ustaleń śledczych wynika, że był już wcześniej notowany za różnego rodzaju przestępstwa. 15-letnia Ewa był jego przypadkową ofiarą.

Dożywotnie więzienie

Zgromadzony w sprawie materiał dał podstawę do przedstawienia mu zarzutu gwałtu i zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Wczoraj mężczyzna został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy