Reklama

Reklama

Wrocław: Ukrywał się przez 10 lat przed policją. Wpadł na dworcu

Wrocławscy policjanci zatrzymali poszukiwanego trzema listami gończymi 49-latka. Mężczyzna od ponad dziesięciu lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. "Wpadł", gdy wysiadał z pociągu Pendolino na dworcu we Wrocławiu.

Jak informuje nadkom. Krzysztof Zaporowski z wrocławskiej policji, mężczyzna był poszukiwany na podstawie trzech niezależnych listów gończych za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu na znaczną szkodę majątkową, przeciwko wiarygodności dokumentów oraz przeciwko mieniu.

49-latek wielokrotnie zmieniał miejsce pobytu i posługiwał się fałszywą tożsamością. - W  chwili zatrzymania był całkowicie zaskoczony i nie stawiał żądnego oporu - precyzuje nadkom. Krzysztof Zaporowski.

Trafił już do zakładu karnego. Zgodnie z wyrokiem sądu w więzieniu spędzi najbliższe trzy lata.

Reklama

To kolejny w ostatnim czasie groźny przestępca "wytropiony" przez wrocławskich funkcjonariuszy. Kilkanaście dni temu udało się im zatrzymać mężczyznę, który od ponad 9 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był podejrzany o działania w grupie przestępczej zajmującej się obrotem paliw. Naraził Skarb Państwa na straty szacowane na kwotę sięgającą 15 milionów złotych. Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy