Reklama

Reklama

Wrocław: Policjanci uratowali niedoszłą samobójczynię

17-letnia dziewczyna chciała skoczyć z wiaduktu na autostradową obwodnicę Wrocławia. Uratowali ją policjanci.

Nastolatka była roztrzęsiona i stała już za barierą ochronną. Funkcjonariusze porozmawiali z nią, a gdy się uspokoiła, błyskawicznie ściągnęli dziewczynę z mostu. Następnie zapewnili jej opiekę do czasu przybycia lekarzy.

Do zdarzenia doszło 28 marca 2018 roku w rejonie ul. Granicznej na terenie Wrocławia. Przed godz. 14:30 oficer dyżurny policji został powiadomiony o osobie, która zamierza popełnić samobójstwo. Z przekazanych informacji wynikało, że znajduje się na wiadukcie autostradowej obwodnicy Wrocławia i chce prawdopodobnie skoczyć na przejeżdżające poniżej samochody.

Reklama

Skierowano tam policjantów, którzy od razu podjęli działania. Funkcjonariusze widząc roztrzęsioną młodą osobę stojącą już poza barierą ochronną wiaduktu, nawiązali z nią kontakt. Nastolatka cały czas mówiła, że skoczy z mostu. Policjanci prowadzili z nią rozmowę, a gdy się uspokoiła, zadziałali szybko i skutecznie, zdejmując desperatkę z mostu.

Później funkcjonariusze z pomocą świadków zdarzenia przenieśli 17-latkę do radiowozu. Zaopiekowali się nią do czasu przybycia ratowników medycznych i oddali pod opieką ratowników.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy