Reklama

Reklama

Wrocław: Policjanci odzyskali relikwie skradzione w Piławie Głównej

Skrawek materiału z szat św. Jana Pawła II oraz kości św. Jana z Dukli udało się odzyskać dolnośląskim policjantom po zatrzymaniu nastolatka podejrzanego o włamanie do XV-wiecznego kościoła w Piławie Głównej.

Do włamania do XV-wiecznego kościoła w Piławie Górnej doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Skradzione zostały relikwie oraz przedmioty liturgiczne.

Jak poinformował w czwartek rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie kom. Marcin Ząbek, policjanci zatrzymali podejrzanego o to włamanie 19-latka. "Okazało się, że kościół nie był jedynym miejscem, gdzie włamał się mężczyzna. Na koncie miał jeszcze piwnice, skąd skradł różne przedmioty" - dodał policjant.

Policjanci odzyskali relikwie, które padły łupem włamywacza. To skrawek materiału z szat Św. Jana Pawła II oraz kości Św. Jana z Dukli. Odzyskano również przedmioty liturgiczne między innymi: metalowe pateny, podstawkę liturgiczną, krzyż ołtarzowy i różaniec.

Reklama

Według policji, włamywacz był przekonany, że ukradł z kościoła przedmioty wykonane ze złota i chciał je przetopić i sprzedać. 19-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy