Reklama

Wrocław: Policja zatrzymała podejrzewanego o zgwałcenie 19-letniej Ukrainki

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zgwałcenie 19-letniej Ukrainki, którą wcześniej przyjął pod swój dach. Nastolatka uciekła z terenów objętych wojną. Nie znała języka polskiego i nigdy wcześniej nie była w Polsce. "Zaufała mężczyźnie, który obiecał jej pomóc i dać schronienie. Niestety wszystko to okazało się perfidną manipulacją ze strony 49-latka" - poinformowała policja. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna siłą doprowadził kobietę do obcowania płciowego wbrew jej woli. Wcześniej poznał dziewczynę, oferując swą pomoc za pośrednictwem portalu internetowego. Przyjął ją do swojego mieszkania i dopuścił się brutalnego przestępstwa.

Wrocław: Policjanci zatrzymali podejrzewanego o zgwałcenie 19-latki

Mężczyzna podejrzewany o zgwałcenie 19-latki został zatrzymany przez wrocławskich policjantów w środę, w niespełna 1,5 godziny od przyjęcia zawiadomienia o przestępstwie.

49-latkowi może teraz grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Policja będzie wnioskować o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Reklama

Policja ostrzega uchodźców z Ukrainy

"Nie ma przyzwolenia na takiego typu zachowania. Tym bardziej na szczególne potępienie zasługuje fakt, że kobieta ta była w trudnej sytuacji życiowej - uciekła z objętej wojną Ukrainy, nie znała języka polskiego, nie znała miasta i nigdy nie była w Polsce. Zaufała mężczyźnie, który obiecał jej pomóc i dać schronienie. Niestety wszystko to okazało się perfidną manipulacją ze strony 49-latka" - czytamy w policyjnym komunikacie.

Funkcjonariusze przypominają, że Ukraińcy szukający pomocy po przyjeździe do Polski mogą znaleźć potrzebne informacje na stronach internetowych: 

w języku polskim
w języku ukraińskim
w języku rosyjskim

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Wojna w Ukrainie 2022 | gwałt | policja | Wrocław

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy