Reklama

Reklama

Wrocław: Oskarżony o znieważenie uczestniczek czarnego protestu uniewinniony

Sąd we Wrocławiu uniewinnił Romana S., który w wywiadzie dla jednej z telewizji internetowych w 2017 roku miał znieważyć uczestniczki czarnego protestu. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Prywatny akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do sądu Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk, żona Władysława Frasyniuka - opozycjonisty z czasów PRL.

Proces z prywatnego aktu oskarżenia rozpoczął się w kwietniu 2019 r. S. został oskarżony o to, że znieważył Dobrzańską-Frasyniuk i inne uczestniczki tzw. czarnego protestu w październiku 2017 r. w wywiadzie udzielonym jednej z internetowych telewizji. S. miał w wulgarny sposób wyrażać się o uczestniczkach strajku kobiet. 

W wypowiedziach przytaczanych w akcie oskarżenia znajdują się pejoratywne określenia urody uczestniczek protestu i nawiązania do ich życia seksualnego.

Reklama

W piątek biuro prasowe Sądu Okręgowego we Wrocławiu podało, że w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Śródmieścia zapadł w tej sprawie wyrok uniewinniający. W pierwszym dniu procesu S. nie przyznał się przed sądem do winy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje