Reklama

Wrocław: Oficer wojska oskarżony o spoliczkowanie dwóch kobiet

Kapitan Piotr K. z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu został oskarżony o spoliczkowanie dwóch kobiet, szeregowych - informuje "Gazeta Wrocławska". Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Do incydentu doszło w listopadzie ubiegłego roku podczas zajęć z walki wręcz z grupą kandydatów na żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych. Piotr K. był instruktorem.

"Pokrzywdzone kobiety były na zajęciach tego samego dnia w dwóch różnych grupach. Ćwiczono wtedy obronę przed próbą odebrania żołnierzowi broni" - pisze "Gazeta Wrocławska".

Jak podaje dziennik, kapitanowi miały nie spodobać się reakcje kobiet na zadane ćwiczenie, które polegało na wyzwoleniu w sobie agresji (kobiety miały zareagować śmiechem). Z ich relacji wynika, że Piotr K. podszedł do nich i spoliczkował je. Do jednej z ćwiczących kapitan miał się również wulgarnie odezwać. Sprawę postanowiła zbadać żandarmeria.

Reklama

Piotr K. tłumaczy, że jego zachowanie na zajęciach wynikało z realizowania programu - demonstrował ćwiczenie, przyjmując rolę agresora, by pokazać, jak może zachować się osoba chcąca odebrać żołnierzowi broń. Zaprzecza, że spoliczkował kobiety. Jak twierdzi, odepchnął jedynie ich twarze.

Jak podaje "Gazeta Wrocławska", Piotr K. dalej prowadzi zajęcia z walki wręcz.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy