Reklama

Reklama

Wrocław: Niebezpieczna sytuacja w tramwaju. "Drastyczny film"

W jednym z tramwajów we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Podczas gwałtownego hamowania kobieta upadł na wózek z dzieckiem i mężczyznę na wózku. Zdarzenie zapoczątkowało dyskusję o bezpieczeństwie podróżnych, a prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder podkreślił, że w tramwaju może znajdować się tylko jeden wózek. Dodał, że "każdy powinien zobaczyć ten film".

Prezes wrocławskiego MPK opublikował na swoim Facebooku nagranie, na którym widać jakie konsekwencje może mieć gwałtowne hamowanie tramwaju. Na wideo widzimy pasażerów, którzy przewracają się na siebie. Wśród nich jest kobieta z wózkiem. Najpierw upada na wózek, przygniatając nim dziecko, a później odbija się i wpada na mężczyznę na wózku inwalidzkim. 

Balawejder pisze, że wideo jest "drastyczne". Dodaje, że każdy zabierający głos w dyskusji o określonych przez producentów tramwajów i autobusów ograniczeniach w liczbie przewożonych jednorazowo wózków dziecięcych lub dla osób z niepełnosprawnościami, powinien najpierw zobaczyć ten film. 

Reklama

"Nieprawidłowo zabezpieczony wózek jest poważnym zagrożeniem zarówno dla osoby na wózku i jej opiekuna, ale także dla innych pasażerów" - podkreśla w swoim wpisie. 

Tylko jeden wózek w tramwaju

W piątek w jego mediach społecznościowych pojawił się kolejny wpis dotyczący przewozu wózków w komunikacji miejskiej. "Ten ważny społecznie temat chcemy rozwiązać, mając na uwadze obowiązujące przepisy, bezpieczeństwo i komfort pasażerów, oraz realia takie jak częstotliwość kursów i liczba osób zainteresowanych przejazdem wózkiem lub z wózkiem" - pisze prezes wrocławskiego MPK. 

Dodaje, że w porozumieniu z producentami pojazdów i zainteresowanymi grupami pasażerów dział techniczny MPK we Wrocławiu przygotuje zasady przewozu większej liczby wózków niż przewidziana przez producentów. Według obecnych przepisów w tramwaju może znajdować się tylko jeden wózek. 

"Przygotowujemy także specjalne materiały edukacyjne tak dla naszych kierujących, jak i pasażerów pokazujące, jak w bezpieczny i optymalny sposób zabezpieczyć wózek w trakcie jazdy autobusem i tramwajem" - pisze prezes MPK Wrocław. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy