Reklama

Reklama

Wrocław: Mężczyzna zaatakował policjanta siekierą. Padły strzały

Policjanci musieli użyć broni i postrzelili agresywnego mężczyznę, który zaatakował jednego z funkcjonariuszy siekierą. Policjant nie odniósł poważniejszych obrażeń, natomiast napastnik trafił do szpitala - podała policja.

Nadkom. Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji poinformował, że w środę po godz. 11 policjanci z oddziału prewencji dolnośląskiej komendy udali się na interwencję do jednej z kamienic na Starym Mieście we Wrocławiu.

"Zgłoszenie dotyczyło agresywnego mężczyzny, który uszkodził drzwi sąsiada siekierą i chodzi po klatce schodowej trzymając to niebezpieczne narzędzie. W trakcie interwencji zaatakował on jednego z policjantów. Na szczęście ostrze siekiery trafiło w kamizelkę kuloodporną, którą miał na sobie policjant. Podejmujący na miejscu interwencję pozostali dwaj funkcjonariusze użyli broni służbowej wobec napastnika, skutecznie obezwładniając go" - powiedział Rynkiewicz.

Reklama

Dodał, że na miejscu podejrzanemu napastnikowi udzielona została pomoc medyczna, a następnie został on przewieziony do szpitala. "Na szczęście policjant, który otrzymał cios niebezpiecznym narzędziem, nie odniósł poważniejszych obrażeń" - wyjaśnił rzecznik.

"W chwili obecnej wyjaśniane są okoliczności związane z zachowaniem agresywnego mężczyzny i motywami jego działania. Na miejscu jest prokurator oraz policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpiecza materiały dowodowe w tej sprawie" - podsumował policjant.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy